پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

تا سال ۱۳۹۵ صادرات ایران خودرو ۵۰درصدی می شود

نوشته شده در یکشنبه ۱۹-۰۶-۱۳۹۱ // ایران, خودروسازان

توآنلاین: ایران خودرو براساس استراتژی جهانی شدن، قصد دارد تا سال ۱۳۹۵ ظرفیت تولید خودرو را به یک میلیون ۲۰۰ هزاردستگاه برساند و سالانه حدود ۵۰ درصد آن معادل ۶۰۰ هزار دستگاه خودرورا صادر کند.

به گزارش «اتوآنلاین»، جواد نجم الدین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: حدود یک سوم حجم صادرات ایران خودرو در سایت های تولیدی در کشور های مختلف به ویژه کشور های اسلامی و بقیه نیز به صورت صادرات خودروهای کامل خواهد بود.
وی با بیان اینکه صادرات و ایجاد سایت در خارج از کشور دشواری های بسیاری دارد، خاطر نشان ساخت: ایجاد یک سایت خارجی به اندازه یک سایت داخلی با ده برابر ظرفیت زحمت زیادی دارد اما این مسیری که دنیا پیموده است.
نجم الدین خاطر نشان ساخت: هریک میلیارد دلار صادرات، دو میلیارد دلار به درآمد ناخالص داخلی می افزاید و ۲۳ هزار شغل دانش محور ایجاد می کند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو سه رکن اصلی برای تحقق صادرات را الزامات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: رسالت ایران خودرو صف شکنی و تحقق اهداف چشم انداز ۲۰ ساله است تادیگران نیز به تبعیت از این شرکت حرکت کنند.
وی افزود: ایران خودرو در پرتو همکاری های مشترک با خودروسازان معتبر خارجی و بهره گیری از فناوری های جدید در این بخش مهم از صنعت به سوی آینده ای هدفمند که متضمن موفقیت های جدید است قدم بر می دارد.
نجم الدین تاکید کرد: شرکت ایران خودرو همانند خودروسازان معتبر جهانی برای نیل به هدف های راهبردی خود در راستای حضور در بازارهای جهانی و دفاع از اعتبار صنعتی ایران در قالب برنامه های استراتژیک فعالیت های خود را پیگیری کرده است.
وی اظهار داشت: ایران خودرو برای فراهم کردن زمینه های حضور در بازارهای هدف صادراتی بسترهای مناسبی را ایجاد کردکه از جمله آنها ایجاد زنجیره قطعه سازان، شکل دهی به مرکز طراحی خودرو، ارتقای ایمنی محصولات و کاهش مصرف سوخت و آلایندگی های زیست محیطی است.

 

۱۰ نظرات

 1. mohamad می‌گه:

  Az in harfa ziyad zade shode hamash khabo khial ke nemishe
  hala bebinimo tarif konim .

 2. Pharmk964 می‌گه:

  Hello! acfkead interesting acfkead site! I’m really like it! Very, very acfkead good!

 3. Pharmk848 می‌گه:

  Hello! dgkbbkd interesting dgkbbkd site! I’m really like it! Very, very dgkbbkd good!

 4. Matei می‌گه:

  In the compilcated world we live in, it’s good to find simple solutions.

 5. Teige می‌گه:

  Whoever edits and publhises these articles really knows what they’re doing.

 6. Maralynn می‌گه:

  To think, I was confused a miunte ago.