پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

کیفیت موتورسیکلت‌های داخلی افزایش می‌یابد

نوشته شده در چهارشنبه ۲۶-۰۷-۱۳۹۱ // تیتر اول, خبر, موتورسیکلت
کیفیت موتورسیکلت‌های داخلی افزایش می‌یابد

کیفیت موتورسیکلت‌های داخلی افزایش می‌یابد

اتوآنلاین : به گفته معاون سازمان ملی استاندارد ایران، تولیدکنندگان موتورسیکلت ملزم شده‌اند که با ارائه یک برنامه زمان‌بندی شده کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند. پیش از این نیز یکی از مسوولان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اظهار کرده بود که با اجرایی شدن استاندارد جدید مصرف سوخت احتمال توقف تولید برخی از موتورسیکلت‌های داخلی وجود دارد.

به گزارش «اتوآنلاین» بهادر کاظمی – معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران – در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چند درصد از موتورسیکلت‌های در حال تولید استاندارد جدید مصرف سوخت را پاس خواهند کرد؟ اظهار کرد: طبق مذاکرات صورت گرفته با سندیکای سازندگان موتورسیکلت، مقرر شد تا تولیدکنندگان این محصول حداکثر تا یک ماه آینده برنامه زمان‌بندی منسجمی را درباره روند ارتقای محصولات خود به استانداردهای جدید ارائه کنند.

وی با بیان اینکه استاندارد جدید مصرف سوخت موتورسیکلت‌ها و شاخص جدید میزان آلایندگی این محصولات سختگیرانه‌تر از استاندارد قبلی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر غالب موتورسیکلت‌های تولیدی کاربراتوری هستند که به سختی استاندارد جدید را پاس خواهند کرد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: البته سیاست سازمان استاندارد راهبری و هدایت تولیدکنندگان به سمت اجرای استانداردها و ارتقای کیفیت محصولات است به‌گونه‌ای که از یک سو روند تولید ادامه یافته و از سوی دیگر خللی در اجرای استانداردها و ارتقای کیفی محصولات ایجاد نشود.

کاظمی افزود: حداکثر تا یک ماه آینده سازندگان موتورسیکلت برنامه زمان‌بندی در زمینه چگونگی و روند ارتقای کیفیت محصولات براساس استاندارد جدید مصرف سوخت و ‌آلایندگی را ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: پس از دریافت این برنامه و بررسی آن درباره چگونگی اجرای استاندارد جدید تصمیم‌گیری خواهد شد. اما قدر مسلم افزایش کیفیت نه انتخاب بلکه الزامی برای تمام سازندگان موتورسیکلت در کشور است.

به گزارش ایسنا، پیش از این مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت از ابلاغ و اجرایی شدن استاندارد جدید مصرف سوخت موتورسیکلت‌ها خبر داده بود.

به گفته محمدرضا فیض‌آبادی، طبق استاندارد جدید سازندگان موتورسیکلت ملزم به حرکت به سمت ارتقای تکنولوژی تولید محصولات و به‌ویژه تمرکز بر تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری هستند.

۴ نظرات

  1. Auth می‌گه:

    Thanks for srtating the ball rolling with this insight.

  2. Melania می‌گه:

    The expertise shines through. Thanks for taknig the time to answer.