پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : پنجشنبه ۲۳-۱۰-۱۳۸۹

ویرون ونه؛ سریعترین اثر هنری جهان

ویرون ونه؛ سریعترین اثر هنری جهان

ویرون ونه؛ سریعترین اثر هنری جهان

اتوآنلاین : به نظر می‌رسد افتخار ساخت سریع‌ترین خودروی جهان برای بوگاتی کافی نبوده و  برای همین این کارخانه با کمک برنار ونه، هنرمند مشهور فرانسوی این شاهکار مهندسی را به یک شاهکار هنری تبدیل کرده است.

به گزارش «اتوآنلاین» ریاضیات از منابع الهام بخش ونه برای خلق آثار هنری است و او از همین مفهوم برای کار بر روی ویرون استفاده کرده است. او خودش اعتراف می‌کند که ابتدا درخواست بوگاتی را برای همکاری رد کرد. چون فکر می‌کرد بوگاتی به خودی خود یک اثر هنری کامل است و لازم نیست چیزی به آن اضافه شود.

اما با اصرار بوگاتی نقاش و مجسمه ساز فرانسوی تصمیم گرفت از روند ساخت بوگاتی الهام بگیرد. و فرمول‌ها و معادلات ریاضی که مهندسان هنگام ساخت ویرون به کار برده بودند را بر روی بدنه ماشین نقاشی کرد.

فرمول‌ها در جلوی خودرو کشیده شده است و طوری چیده شده که انگار باد با سرعت از روی آن گذشته است. رنگ نارنجی و قهوه‌ای خودرو هم بسیار شبیه به آثار این نقاش است. فرمول‌ها در داخل خودرو هم دیده می‌شود. چرم روی درها همه با همین طرح دوخته شده و در باک و بین صندلی‌ها هم با الهام از خطوط گردی که از امضاهای آثار ونه است تزیین شده است.

بوگاتی ویرون گرند اسپورت ونه این هفته در نمایشگاه آرت‌باسل در میامی بیچ در ایالت فلوریدا در آمریکا به نمایش گذاشته شد.

 

۲ نظرات

  1. Siva می‌گه:

    I bow down humbly in the psreence of such greatness.

  2. Rainny می‌گه:

    I’ve been looking for a post like this foevrer (and a day)