پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

Eکلاس زودتر از موعد معرفی شد

نوشته شده در یکشنبه ۲۶-۰۹-۱۳۹۱ // بررسی خودرو های خارجی, تیتر اول, جهان, خبر, گزارش های تصویری
Eکلاس زودتر از موعد معرفی شد

Eکلاس زودتر از موعد معرفی شد

اتوآنلاین : مدل به‌روز‌شده کلاس‌E سیستم‌ها و ویژگی‌های ایمنی زیادی دارد و ظاهر آن به روز شده و گزینه‌های موتور آن نیز افزایش یافته است.

به گزارش «اتوآنلاین» وقتی که اسب‌ها فرار کرده‌اند، بستن در اصطبل هیچ فایده‌ای ندارد. همین مثال درباره خودروها نیز صدق پیدا می‌کند. وقتی اخبار اصلی و جزئیات مدلی به بیرون نفوذ پیدا می‌کند، مرموز نگه داشتن آن دیگر فایده‌ای ندارد. بعد از منتشر شدن عکس‌ها و جزئیات اولیه بی.ام.و M6 گران‌کوپه، مدل مینی JCW پیس‌من و کلاسE مرسدس در آلمان، منتشر شدن اطلاعات کامل مربوط به این مدل‌ها در چند روز گذشته، تعجبی نداشت.
مرسدس مدل به ‌روز‌ شده Eکلاس را در دو نسخه بدنه سدان و واگون تولید کرده است. نمایشگاه دیترویت که ماه بعد برگزار می‌شود، اولین میزبان رسمی این مدل خواهد بود. از جدیدترین ویژگی‌های مدل جدید می‌توان به چراغ‌های جلوی جدید اشاره کرد که جایگزین چراغ‌های معمولی چهارگوشه مدل قبلی شده‌اند. البته همین چراغ‌های جدید نیز به خاطر طراحی ویژه‌ای که دارد، در شب ظاهر چهارگوشه به خود می‌گیرد. چراغ‌های تمام LED نیز به عنوان گزینه سطح بالا در دسترس است. کاپوت خودرو نیز ظاهر تازه و جذابی دارد و جلوپنجره آن از شکل دو قسمتی مدل‌های کلاسC پیروی می‌کند. این جلوپنجره در دو شکل لوکس و اسپورت در دسترس است. در نسخه لوکس، کاپوت به تزئینات خاصی مزین شده و در نسخه اسپورت نیز یک ستاره بزرگ بر جلوپنجره نقش بسته است.
گلگیر جلوی نسخه‌های اسپرت به سری AMG و سیستم اگزوز دو لوله‌ای مجهز است. ویژگی برتر نسخه اسپرت، فنربندی آن است که کاملا از نسخه لوکس متفاوت خواهد بود. طراحی کناره‌ها، انتهای عقب و داخلی خودرو نیز تغییرات کوچکی داشته‌اند. کلاسE جدید همچنین به سیستم‌های هوشمند کمک‌رسانی جدید مجهز است. این سیستم‌ها البته از مدل آتی کلاسS قرض گرفته شده‌اند. نسخه جدیدی از کمک‌رسانی هشدار، کمک‌رسانی فرمان‌دهی با سیستم دیسترانیک پلاس، سیستم کمک‌رسانی خطوط، سیستم کمک‌رسانی ترمز و سیستم ترمز اتوماتیک اضطراری از جمله ویژگی‌‌ها و سیستم‌های هوشمند این مدل هستند.
سیستم‌های ایمنی خودرو با استفاده از یک دوربین استریوی جدید، قابلیت تشخیص موانع در تصاویر سه بعدی را دارند که مدل جدید کلاسE را از مدل قبلی خود و احتمالا از اکثر مدل‌های این بخش، ایمن‌تر می‌کنند. البته تنها ایرادی که به خودرو وارد است، بیش از حد اتوماتیک شدن فرمان و به طور کلی، کنترل خودرو است.
چهار گزینه در رنج موتور خودرو موجود خواهد بود. یک موتور جدید دیزلی با تکنولوژی بلوتک E250 از جمله این موتورها است. این موتور که جایگزین موتور شش سیلندر E350 خواهد شد، اگرچه تنها ۱۹۰ اسب بخار دارد اما گشتاور قابل توجهی آزاد می‌کند. سیستم چهار چرخ متحرک ۴Matic نیز به این موتور اضافه شده و مانند باقی گزینه‌های این رنج، به جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک متصل می‌شود.
موتور E350 3.5 لیتری V6 که در دو نسخه دیفرانسل عقب و چهار چرخ متحرک موجود است، ۳۰۲ اسب بخار تولید می‌کند. همچنین یک موتور E400 هیبریدی وجود دارد که موتور V6 را به یک موتور الکتریکی ۲۷ اسب بخاری متصل می‌کند. بهترین موتور رنج خودرو، یک واحد ۵٫۵ لیتری V8 E550 است که به سیستم ۴Matic مجهز است و قدرت بالای ۴۰۲ اسب بخار را تولید می‌کند.
این مدل در بهار آینده به بازار آمریکا عرضه خواهد شد و بعد از مدتی، نسخه AMG سدان آن نیز معرفی می‌شود.