پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

«پیتون» ۱۰۰درصد ایرانی رونمایی شد

نوشته شده در سه شنبه ۲۶-۱۰-۱۳۹۱ // Tuning, اخبار روز ایران, اسلاید شو, ایران, تیتر اول, تیونینگ, خبر
«پیتون» 100درصد ایرانی رونمایی شد

«پیتون» ۱۰۰درصد ایرانی رونمایی شد

اتوآنلاین : با رونمایی از نخستین خودرو طراحی شده از سوی متخصصان جوان کشور، ایران در زمینه طراحی خودرو از شرکت‌های خارجی بی نیاز شد.

به گزارش «اتوآنلاین» ایمان مقصودی سر طراح «پیتون»، در مراسم رونمایی از کانسپت این خودرو گفت : خودرو مذکور مطابق با استانداردهای جهانی و با هدف ارائه به بازارهای خارجی طراحی شده و این برای اولین بار در کشور است که یک نشریه خودرویی با برگزاری مسابقه، بهره گیری از استعدادهای خلاق و استفاده از امکانات صنعتی کشور، نسبت به چنین کاری اقدام کرده است.

به گفته عضو هیات تحریریه هفته نامه دنیای خودرو، طراحی خودرو «پیتون» ۱۰۰درصد از ایده اولیه تا ساخت نمونه پروتوتایپ در داخل و از سوی بخش خصوصی انجام شده و برخی از اعضای تحریریه این هفته نامه به صورت مستقیم در آن شرکت داشته‌اند.
مقصودی با اشاره به اینکه اعضای تیم این پروژه از مقام آوران در مسابقات جهانی طراحی خودرو و همچنین از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مکانیک و طراحی هستند، اظهار کرد: این خودرو یک اتومبیل سدان در کلاس سی(C) است که در طراحی آن راحتی خانواده‌ها ملاک عمل قرار گرفته و قابلیت نصب موتورهای ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ سی.سی بر روی آن وجود دارد.
در ادامه این مراسم، احمد عالی فر مدیرعامل دنتوس تهران که از حامیان اصلی این پروژه است، متذکر شد: کلاس C، کلاس خودروهای متوسط است که در حال حاضر بیشترین آمار فروش را در سطح جهان در اختیار دارد و خودروی «پیتون» نیز در این کلاس است.به گفته وی، «پیتون» خودرویی منحصر به فرد و ۱۰۰درصد ایرانی در کلاس سدان چهار درب خانوادگی است و می‌توان گفت با ساخت آن در داخل شاهد انقلابی در زمینه طراحی خودروهای ایرانی خواهیم بود.عالی فر خاطرنشان کرد: ساخت نمونه مشابه این خودرو در خارج از کشور توسط شرکت‌های خودروسازی جهان بالای ۱۵۰ هزار دلار هزینه دارد در حالی که خودرو فوق با استفاده از امکانات موجود کشور و تنها با هزینه‌ای در حدود یک میلیارد ریال طراحی و ساخته شده است.

۱ نظر

  1. به نظر خودرو فوق العاده ای میاد البته از بعد ظاهری، خوشحال میشم اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات فنی این خودرو داشته باشم، همینطور عکس واضحتر