پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

۵۰ درصد افزایش قیمت برای ix35 آسان موتور گران فروشی می کند؟

50 درصد افزایش قیمت برای ix35 آسان موتور گران فروشی می کند؟

50 درصد افزایش قیمت برای ix35 آسان موتور گران فروشی می کند؟

اتوآنلاین : عدم پایبندی آسان موتور به تعهدات خود در زمینه تحویل محصولات پیش فروش شده، مشکلات زیادی را برای خریداران و متقاضیان این خودروها به وجود آورده است.

به گزارش «اتوآنلاین» این روزها بازارخودروهای خارجی به دلیل عدم نظارت دچار معضلات و سوءاستفاده های فراوان شده است و باید قبل از هر خریدی با آگاهی کامل از مفاد قرارداد به سراغ خرید خودرو بروید تا دچار زیان مالی نشوید.
به نظر می رسد برخی شرکت های واردکننده خودرو نهایت استفاده را از آشفتگی و گرانی های پی در پی بازار خودرو کشور انجام می دهند و به نوعی یکه تاز گرانی ها و افزایش قیمت ها در بازار شده اند.
این شرکت ها در نبود و ضعف نظارت مسوولان هر قیمتی که دوست دارند به متقاضیان اعلام می کنند و از آنجا که شکایات مردم به جایی نمی رسد و مرجع مشخصی برای پیگیری این گرانی ها به دلیل نقص در قوانین وجود ندارد.
البته آنچه که به جایی نرسد فریاد است و در این میان به نظر می رسد گوش شنوایی هم برای شندیدن شکایات و گله های مشتریان وجود ندارد و شرکت های واردکننده محصولات خود را بدون در نظر گرفتن قیمت واقعی آن به فروش می رسانند و با تاخیر در تحویل خودرو در تلاشند تا سود بیشتری کسب کنند.
این شرکت ها به نوعی با تاخیر در تحویل خودرو در حال تامین نقدینگی مورد نیاز خود از جیب خریداران هستند و هر ورز به بهانه های واهی از تحویل خودرو به مشتری سر باز زده و سعی دارند خودرو را با قیمت جدید به فروش برسانند.
طبق قرارداد پیش فروش خودروهای واراداتی، قیمت نهایی این محصولات بر اساس نرخ زمان تحویل محاسبه خواهد شد که همین موضوع نیز موجب عقب افتادن زمان تحویل خودروهای وارداتی پیش فروش شده به امید افزایش بیشتر قیمتها شده است و در این میان تنها خریداران این خودروها هستند که متحمل ضرر و زیان می شوند.
ناصری یکی از کسانی است که از عدم تحویل خودرو ix35 از طرف شرکت آسان موتور گلایه دارد.
وی در این باره گفت: اینجانب در تاریخ ۲۸ خرداد ماه امسال اقدام به خرید یک دستگاه ix35 از شرکت آسان موتور با قیمت ۷۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با تاریخ تحویل ۶ ماهه یعنی ۲۴ آذرماه کردم و ۶۰ درصد قیمت خودرو را نیز در هنگام تنظیم قرار دارد به شرکت پرداخت نمودم.
حمیدرضا ناصری ادامه داد: ولی الان بعد از گذشت حدود ۸ ماه از تاریخ خرید خودرو شرکت اعلام کرده که خودرو فوق با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان به شما تحویل خواهد شد.
وی ادامه داد: شرکت با افزایش ۳۷ میلیون تومانی قیمت این خودرو در حقیقت بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت را در قیمت ix35 اعمال کرده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از ثبت نام کنندگان در اردیبهشت و خرداد ماه بیش از ۶۰ درصد پول خودرو را واریز کردند و در حقیقت ثبت نام قطعی داشتند، ادامه داد: نکته جالب این است که این شرکت ها قیمت اصلی خودرو را دریافت می کنند اما در قرارداد موضوع علی الحساب قید می شود تا بتوانند در آینده قیمت ها را بیشتر افزایش دهند.
این خریدار تاکید کرد: هنوز این افراد به بهانه های مختلف خودرویشان را تحویل نگرفتند و این روزها شرکت واردکننده با محاسبه ارز آزاد می خواهد این خودروها را تحویل بدهد. خودروهای که با ارز ۱۲۲۶ وارد شده بنا است با قیمت بیش از ۳ هزار تومان فروخته شود.
ناصری گفت: طبق بررسی های صورت گرفته تمام خودروها با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد شده است اما شرکت های وارد کننده در حق مردم اجحاف می کنند و قیمت ها را با ارز فعلی محاسبه می کنند.
گران فروشی این شرکت این سوال را در اذهان مشتریانش مطرح می کند که چه کسی بر عملکرد شرکتهای واردکننده خودرو نظارت دارد؟ آیا شرکت های واردکننده در زمان مقرر خودرو را تحویل می دهند؟ آیا نظارتی بر وعده های این فروشندگان وجود دارد؟ آیا افزایش قیمت اعمال شده بر روی قیمت این محصولات قانونی است؟