پایگاه خبری – تحلیلی اتوآنلاین
امروز : جمعه ۲۰-۱۲-۱۳۸۹

تصاویر مازراتی گیبلی منتشر شد

نوشته شده در سه شنبه ۲۷-۰۱-۱۳۹۲ // Tuning, اسلاید شو, تیتر اول, تیونینگ, خبر
تصاویر مازراتی گیبلی منتشر شد

تصاویر مازراتی گیبلی منتشر شد

اتوآنلاین : مازراتی تصاویری از کوپه چهاردر جدید خودش که گیبلی نام خواهد داشت منتشر کرد. هنوز چند ساعت از انتشار تصاویر مخفی این خودرو در اینرنت نگذشته بود که خود مازراتی دست به کار شد و تصاویر رسمی‌ دستپخت جدیدش را همراه با بخشی از اطلاعات فنی آن به اشتراک گذاشت.

به گزارش «اتوآنلاین» Ghibli ( با تلفظ ایتالیایی گیبلی ) به عنوان یک محصول جمع و جورتر نسبت به کواتروپورته درشت اندام روانه بازار خواهد شد تا برند مازراتی را به رقابت به آلمانی‌ها نزدیک‌تر کند. از لحاظ طراحی شباهت‌های زیادی میان گیبلی و کواتروپورته وجود دارد و همان المان‌ها و سبک آشنای محصولات مازراتی در آن نیز به چشم می‌خورد. خطوط بدنه در عین حال که حال و هوای یک خودرو اسپرت را به بیننده منتقل می‌کنند، آن‌قدرها هم رادیکال و پرهیجان نیستند تا پرستیژ مورد توقع از چنین خودرویی را زیر سوال ببرند. توجه به جزئیات- اعم از طراحی رینگ‌ها تا فضای اتاق و مواردی مثل دسته‌دنده- یکی از نقاط قوتی است که شاید در نگاه اول چندان به چشم نیاید؛ اما قطعا در به موفقیت رساندن هدف طراحان نقش مهمی دارد.
قرار است که گیبلی برای اولین بار با دو نوع پیشرانه شش سیلندر توربوشارژردار بنزینی وارد بازار شود؛ ضمن این که یک پیشرانه دیزلی نیز به همین حجم و با همین تعداد سیلندر در لیست فروش قرار خواهد گرفت.
این پیشرانه‌ها که قدرت تولیدی آن‌ها هنوز اعلام نشده (اما به احتمال زیاد گزینه‌ای با بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت در دسترس قرار خواهد گرفت) از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب یا در صورت سفارش سیستم Q4 به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد.
گیبلی نقش مهمی در رساندن مازراتی به هدف تولید سالیانه ۵۰ هزار خودرو خواهد داشت. از این خودرو در نمایشگاه شانگهای رونمایی خواهد شد و از اوایل سال آینده نیز فروش آن آغاز خواهد گشت.

 

 

 

۳ نظرات

  1. Gail Houston می‌گه:

    همزمان با حرکت زمین به دور خورشید،‌ خورشید نیز نسبت به ستاره‌های پس‌زمینه در حرکت است و از این رو است که صورت‌های فلکی قابل مشاهده به آرامی و متناسب با تغییر فصول، تغییر می‌کنند. در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲،‌ خورشید در موقعیت ۶٫۶ درجه شمال مرکز کهکشانی قرار خواهد گرفت،‌ این فاصله‌ای‌است که به نظر می‌آید به اندازه ابعاد ۱۳ ماه کامل باشد. بر این اساس گفته می‌شود این رویداد نجومی و ورود خورشید به درون شکاف تاریک، تاریکی سه روزه زمین را رقم خواهد زد.

  2. Richie Wilkins می‌گه:

    کشور جاودانی (بهشت) از آن کسی است خواهد بود که در زندگانی خویش با دروغ بجنگد و آن را در بند نموده، به دست راستی بسپرد.

  3. Cheri Berg می‌گه:

    مهندس منصور کبیری رهنی مدیرعامل یکی از اپراتورهای تلفن ثابت بخش خصوصی اظهار داشت: به زودی حدود ۱۰ هزار شماره تلفن ثابت تصویری در مشهد واگذار می شود و سپس واگذاری این خطوط در بابل آغاز خواهد شد.وی با اشاره به خدمات و سرویس های تلفن ثابت اینترنتی مبتنی بر نسل جدید شبکه های مخابراتی تصریح کرد: مکالمه تصویری، پیام کوتاه، شبکه های مجازی اختصاصی VPN، امکان بازیهای دیجیتالی مجاز به صورت گروهی، ویدئو کنفرانس و تماشای فیلم از طریق این خطوط امکانپذیر خواهد بود.کبیری رهنی همچنین از تعاملات صورت گرفته با شرکت مخابرات ایران برای اتصال متقابل این خطوط خبر داد .وی ادامه داد: قابلیت شماره گیری از این خطوط و بالعکس در شبکه سراسری مخابرات ایران وجود دارد و اتصال متقابل این خطوط برقرار است.مدیرعامل تعاونی منتظران عدل گستر در خصوص شکل ارائه این خطوط گفت: براساس نیازسنجی های انجام شده این خطوط ابتدا به مشترکان تجاری ارائه می شود و پس از آن به تدریج توزیع برای مشترکان خانگی آغاز خواهد شد.لازم به ذکر است این خطور هفت شماره ای بوده و پیش شماره آن نیز در مشهد مقدس ۹۴۱ خواهد بود.